Rozwód z miesięcznikiem WOBEC


Sierpniowy - 23 kolejny numer Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego WOBEC stał się ostatnim z jakim byłem związany jako redaktor prowadzący. Moje odejście z redakcji związane jest głównie z rezygnacji przez właściciela miesięcznika oraz jego redaktora naczelnego z forsowanej przeze mnie sieciowej i społecznościowej formy czasopisma oraz jego celów. Moim autorskim pomysłem były kierunki jakie sformułowane zostały formalnie tutaj: http://archiwumwobec1-23.eu/index.php/o-nas/siec-bez-granic. Deczja z rezygnacji z tych elementów oraz powrót do tradycyjnej wersji miesięcznika w formie określonej a jego pierwszych numerach (zobacz:http://archiwumwobec1-23.eu/index.php/9-miesiecznik/6-od-redakcji   ). 

Moja niespełna dwuletnia przygoda z Miesięcznikiem WOBEC była dla mnie cudownym doświadczeniem szczególnie poznawczym. Doświadczyłem namacalnie jaką moc moze mieć odpwiednie powiązanie możliowści technologicznych sieci oraz serwisów społecznościowych z grupą ludzi pozytywnych, kreatywnych oraz solidarnych niezależnie od ich wieku oraz miejsca zamieszkania. To odpowiednie wykorzystanie sieciowej mocy potencjału systematycznie pozyskiwanych autorów zaowocowały zaskakująca dla mnie samego oglądalnością. Można było to zauważyć za momocą odpowiedniego widżetu pokazującego w czasie rzeczywistym ile osób w danej chwili ogląda nasz maiesięcznik. Z wielkim zdziwieniem często liczba oglądających pzrekraczała setkę osób, a zdarzało się nawet, że dochodziła nawet do 600-set. 

Od października 2016 r. (numer wrześniowy pisma nie ukazał się) Miesięcznik jest wydawany na innym serwerze i w innej technologii. Przekierowanie przez redakcję adresu miesięcznika na nowy serwis bez uwzglądnienia zabezpieczenia dostepności numerów wcześniejszych zmusiło mnie do zarejestrowania dodatkowej domeny o nazwie: archiwumwobec1-23.eu. 23 pierwsze numery tego miesięcznika dostępne są tutaj:  http://archiwumwobec1-23.eu/. Archiwum będzie wymagało jeszcze wielu poprawek technicznych, ponieważ wiele linków i ilustracji wyświetla się nieprawidłowo ze względu na pzrekierowanie domeny na inne serwis bez odpwoiedniego zabezpieczenia poprawności wyświetlania numerów archiwalnych.
Sam miesięcznik już be mojego udziału w redakcji  jest nadal dostępny pod adresem: wobec.eu.

Jestem bardzo wdzięczny redaktorowi naczelnemu miesięcznika WOBEC za stwozrenie mi możliwości takiego doświadczenia i aktywności w twozreniu miesięcznika. Wszystkie wporwadzane przeze mnie zmiany i pomysły były z nim uzgadniane i syskiwały jego aprobatę. Ostatecznie miesięcznik doszedł do takiego poziomu rozwoju, że nasze cele i priorytety rozeszły się. W obecniej formie czasopisma oraz  zmienionych zasadach pracy redakcyjnej  niestety nie zanjduję dla siebie miejsca.

Z czasem będę szukał innego sposobu kontynuacji dalszego rozwoju mojej autorskiej wersji sieciowego współdzielenia się sobą osób pozytywnych, kreatywnych oraz solidarnych. Jestem pewien, że ma to sens,  bo wiem ile osób pozyskałem dla miesięcznika WOBEC i jak bardzo byli (a więc i są) otwarci na tego typu sieciowe współdziałanie. 

Redakcji WOBEC z całego serca życze sukcesów w rozwoju miesięcznika w obranym pzrez nią kierunku. Zostawiłem tak kawałek mojego serca i olbrzymi nakłąd pracy. W pewien sposób jest on również ,,moim dzieckiem''.  Cieszę się, że do redakcji zostały włączone cudowni młodzi ludzie z jakimi wiążą mnie szczere więzy przyjaźni i z jakimi blisku współpracuję w innych projektach . Mam na myśli Justynę Luszyńską  oraz Kasię Fląt. Cieszę się, że miesięcznik WOBEC moę być jednym z wielu wiatraków jaki może dmuchać w skrzydła Waszego rzowoju, autokreacji i autopormocji. Tak Trzymać dziewczyny!
A Piotrowi Kotlarzowi, redaktorowi naczelnemu a przez miniony czas mojemu redakcyjnemu partnerowi życzę, aby jego zamysły odnośnie planów jakie ma wobec miesięcznika zakończyły sie sukcesem.  
  

 Kategorie moich notatek:

Poniżej podział notatek bloga na poszczególne kategorie. Porządkowanie własnych notatek do osobnych podkategorii bloga zacząłem w styczniu 2017 r. Prace nad tą zmianą są realizowane systematycznie, a więc efekt końcowy będzie widoczny za jakiś czas. Spis wszystkich aktualnych notetek oraz systematycznie odtwarzanych z poprzednich archiwów (od 2000 r.) dostępny jest w pozycji ALL głównego menu.

Świat ARS

19 styczeń 2017

SocialMedia

Nowe technologie

Moja Akademia

SYSTEM

31 styczeń 2017
30 styczeń 2017
30 styczeń 2017

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes